Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 24 marca 2024r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. W poniedziałek o godz. 18.00. Msza Św. z udziałem Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

3. Msze św. do środy włącznie będą odprawiane o godz. 6.15 ; 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i środę.

4. W środę po Mszy św. o godz.18.00 prosimy panie o pomoc w sprzątaniu kościoła na święta, oraz w sobotę ok. godz.14.30, po poświęceniu pokarmów na stół wielkanocny, o zmycie posadzki.

5. Dzisiaj członkowie Żywego Różańca po każdej Mszy św. zbierają do puszek ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

7. W Wielki Czwartek na godz. 10.00 do Katedry, Ks. Bp Jerzy Mazur zaprasza wszystkich diecezjan na Mszę Krzyżma Świętego oraz na rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.

8. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek. Wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękowali za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po skończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji. Po zakończonej liturgii adorację w naszej świątyni poprowadzi Domowy Kościół.

9. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w specjalnej i szczególnej liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego. Za oddanie mu czci w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym tę liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00, wcześniej, bo na godz.8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię, a na godz.15.00. zapraszamy wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adorację Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim poprowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich. Natomiast w ciągu dnia adorację poprowadzą poszczególne Róże Różańcowe. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

10. Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

11. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii: wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym „Grobie Pańskim” Na godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 14.00 co godzinę. Wieczorem w sobotę o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Przynosimy ze sobą świece. Adorację po liturgii poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

12. Tradycyjnie po liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, zapraszamy mężczyzn do czuwania przy Grobie Pańskim.

13. Przypominamy, że z soboty na niedzielę, z godziny 2.00. na 3.00, nastąpi zmiana czasu na letni o jedną godzinę do przodu.

14. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 Msza Święta będzie poprzedzona procesją rezurekcyjną tradycyjnie wokół naszego jeziorka. Prosimy o przygotowanie procesji. Pozostałe Msze Święte o godz. 10.30; 12.00 i 18.00.

15. Dziękujemy Paniom z Koła Różańcowego za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielną Eucharystię. Do odebrania w zakrystii jest nowy numer "Różańca".

16. Składamy serdeczne „Bóg zapłać" za składane i wpłacane ofiary na konto, które są przeznaczone na spłatę kredytu związanego z wystrojem prezbiterium.

Please publish modules in offcanvas position.