Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2024r.

1. Dziś wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.30.

2. W poniedziałek o godz. 6.15 Msza św. z udziałem Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Natomiast po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Stanisława Papczyńskiego. Również w najbliższy poniedziałek Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby potrzebujące z naszej parafii do salek przy kościele na godz. 18.30.

3. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Po wieczornej Mszy św. koronka, nowenna w intencji Ojczyzny, oraz akt zawierzenia który zostanie dokonany przez Bractwo św. Józefa.

4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Domowego Kościoła.

6. W odpowiedzi na zaproszenie Biskupów Polskich włączyliśmy się w modlitwę nowenny za Ojczyznę. Od soboty 16 marca do niedzieli 24 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy; w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele po Gorzkich Żalach. Zachęcamy również do modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Intencje na każdy dzień znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w gablocie na zewnątrz.

7. Jak co roku, w okresie Wielkiego Postu, organizowane jest Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta Ełku. Odbędzie się ono w piątek 22 marca o godz. 19.00. Gromadzimy się na Placu Św. Jana Pawła II, skąd ruszymy w stronę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa zakończy się Komunią św., Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem pasterskim Księdza Biskupa Jerzego Mazura. Krzyż między stacjami będzie niesiony przez poszczególne Wspólnoty Parafialne. Nasza Parafia niesie krzyż od stacji XIII. Bardzo prosimy poszczególne grupy z naszej parafii do niesienia krzyża.

8. Za tydzień, w niedzielę po każdej Mszy św. członkowie Żywego Różańca będą zbierać ofiary do puszek na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast dzisiaj, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na rodziny z naszej parafii znajdujące się w trudnej sytuacji, jako pomoc na święta wielkanocne.

9. Przyszła niedziela, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa.

10. Paniom z Koła Różańcowego dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą Niedzielną Eucharystię.

11. Mężczyzn z naszej parafii zachęcamy do włączenia się w inicjatywę pełnienia straży przy Grobie Pańskim. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary i te wpłacane na konto, które są przeznaczone na spłatę kredytu związanego z wystrojem prezbiterium.

13. Wszystkim życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy, oraz opieki Matki Najświętszej.

Please publish modules in offcanvas position.