Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania - 31 marca 2024r.

1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W dniu dzisiejszym Msze św. jeszcze godz. 10.30; 12.00 i 18.00.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w tym dniu ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy po każdej wieczornej Mszy Świętej. W tym dniu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku odpust i Diecezjalna Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. W niedzielę za tydzień zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na comiesięczne spotkanie formacyjne po Mszy Świętej o godz. 18.

4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Wieczystej Adoracji.

5. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi świętej rano przed Mszą św. Po południu od godz.17.30. W sobotę o godz.10.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Różaniec o godz. 9.30.

6. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich.

7. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Dziś ta chwila jest szczególna. Od tego pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

Please publish modules in offcanvas position.