Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2024r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości, która wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Tą niedzielą w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył Ks. Daniel Kowalski. Serdecznie witamy Księdza Daniela w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego w głoszeniu tych wielkopostnych rekolekcji. Rekolekcje potrwają do wtorku.

2. A oto ich program; Niedziela o godz. 7.30 ; 9.00 ; 10.30 ; 12.00 ; 18.00. Poniedziałek i wtorek – Msze św. dla dorosłych o godz. 12.00; 16.30 i 18.00. Msze św. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 8.00 - klasy od 0 do IV i o g.10.00 - klasy od V do VIII. Prosimy rodziców o doprowadzenie dzieci do kościoła na czas rekolekcji. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz.17.30 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.30.

4. W środę o godz. 7.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Ognisk Pokutnych.

5. W czwartek o godz.18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Św. Michała Archanioła.

6. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc mniej zamożnym z naszej parafii.

7. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na spłatę kredytu związanego z wystrojem prezbiterium.

8. Dziękujemy Paniom z Koła Różańcowego za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielną Eucharystię.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składane i wpłacane na konto ofiary, które pomagają w spłacie zobowiązań związanych z remontem naszego prezbiterium.

10. W dalszym ciągu zapraszamy rodziców do Wspólnoty Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. Jest to modlitwa wspólnotowa oparta na zasadach Żywego Różańca, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem nasze dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. W ten sposób dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

11. Do nabycia jest nowy numer miesięcznika "Martyria" który jest wyłożony pod chórem.

12. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego już dziś chcemy powierzyć go opiece Matki Najświętszej: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

Please publish modules in offcanvas position.