Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu - 25 luty 2024r.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – składając ofiary do specjalnych puszek u osób z Parafialnego Zespołu Caritas.

2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

4. W tym tygodniu przypadają, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi świętej rano przed Mszą św. Po południu od godz.17.00. W sobotę o godz.10.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Różaniec o godz. 9.30.

5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Różańca o godz. 10.30. Po Mszy Św. o godz. 18 spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Informujemy, że w naszej Parafii powstaje nowa Róża - Żywy Różaniec Rodziców za Dzieci. Jest to modlitwa wspólnotowa oparta na zasadach Żywego Różańca, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem dzieci przed wieloma zagrożeniami które niesie świat. W ten sposób dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

7. W dalszym ciągu zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Wielu już zaangażowało się w tę modlitwę, ale bywa, że jest obecna tylko jedna osoba, albo nie ma nikogo. Żeby Pan Jezus nie był Sam, zachęcamy do zapisania się na godzinną adorację. Można to uczynić już dzisiaj po Mszy św. oraz w każdej porze dnia. Oczywiście, każdy jest zaproszony do adoracji Pana Jezusa, nie tylko te osoby, które się zapiszą. Każdy może przyjść chociaż na krótką chwilę modlitwy. Lista z aktualną tabelą wolnych godzin adoracyjnych znajduje się na klęczniku przy obrazie św. Stanisława Papczyńskiego.

8. Wszystkim naszym Drogim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać ” za finansowe wsparcie. Dzięki Waszej życzliwości możemy spłacać kredyt związany z wystrojem prezbiterium naszego kościoła.

9. Do odebrania w zakrystii jest nowy numer "Różańca". Zachęcamy do dalszego wspierania chorej Marceliny poprzez przynoszenie plastikowych nakrętek.

10. Z całego serca dziękujemy paniom z Koła Różańcowego za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą Liturgię Eucharystyczną.

11. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Please publish modules in offcanvas position.