Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu - 18 luty 2024 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.30 odprawiamy Drogę Krzyżową dla dorosłych, o godz. 16.30 dla dzieci, a w niedziele o godz. 17.30 Gorzkie żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian.

2. W poniedziałek o godz. 6.15 Msza św. z udziałem Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, zapraszamy na nabożeństwo do św. Stanisława Papczyńskiego.

3. W środę o godz. 18.00. Msza św. składkowa oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki w tym dniu wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

5. Nasz Parafialny Zespół CARITAS włączył się w organizację zbiórki pieniężnej na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Jałmużnę wielkopostną na ten cel można składać do skarbony, która znajduje się pod chórem. Zebrane ofiary zostaną później przekazane do naszej Diecezjalnej Caritas.

6. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie ofiary złożone na tacę, a także za wpłaty na konto parafialne, które przyczyniają się do spłaty kredytu związanego z wystrojem naszego prezbiterium.

7. Paniom z Koła Różańcowego dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię Eucharystyczną.

8. Na klęczniku przy obrazie św. Stanisława Papczyńskiego została położona lista, na którą mogą zapisywać się osoby chętne do podjęcia postu o chlebie i wodzie, w intencji odnowy moralnej Narodu Polskiego i całej Europy. Serdecznie zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.

9. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Please publish modules in offcanvas position.