Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła - 11 luty 2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia dzisiaj o godz. 18.00.

2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Ognisk Pokutnych.

3. We wtorek o godz.19.00. zapraszamy do naszej parafii na Wieczór Uwielbienia, który będzie uwieńczeniem Tygodnia Małżeństwa. Uwielbienie poprowadzą Joanna i Dawid Kowalewscy.

4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6.15; 10.00 ; 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a na zakończenie Mszy Świętych będzie można materialnie wspomóc ofiary wojny z Ukrainy przez złożenie ofiary do puszek.

5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty Domowego Kościoła.

7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30, a dorosłych na godz. 17.30. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu - popołudniami o godz. 17.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.

8. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę są przeznaczone na spłatę kredytu związanego z wystrojem prezbiterium naszego kościoła.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają to dzieło swoją życzliwością i ofiarami.

10. Paniom z Koła Różańcowego dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię Eucharystyczną.

11. Do nabycia w zakrystii jest nowy numer Martyrii.

12. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Please publish modules in offcanvas position.