Ogłoszenia duszpasterskie - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 20 listopada 2022 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji młodzież gromadzi się w parafii Tomasza Apostoła w Ełku. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura o godz. 15.00.
 2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Jutro, w poniedziałek o godz.6.15 - Msza św. z udziałem członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
 4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Pani Ani, naszej organistce składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
 5. W środę o godz. 18.00. Msza św. składkowa oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Msza za zmarłych polecanych we Mszy składkowej o 18.00.
 7. W sobotę, o godz. 10.30 spotkanie w salce katechetycznej kandydatów do bierzmowania z grupy IV – p. Agaty
 8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można nabyć świecę wigilijną Caritas w cenie 20 zł. Fundusze zbierane przy rozprowadzaniu świec wykorzystywane są przez Caritas w ciągu roku na pomoc dzieciom np. dofinansowanie leczenia, edukację czy organizowanie kolonii letnich.
 9. W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabyć u szafarzy w kruchcie kościoła lub w zakrystii. Ofiary będą przeznaczone na zakup oleju opałowego.
 10. Za tydzień, w niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
 11. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 - będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Stanisława Papczyńskiego.
 12. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

Please publish modules in offcanvas position.