Ogłoszenia duszpasterskie - I NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2022 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 6.15. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 - Msza św. z udziałem Ruchu rodzin Nazaretańskich.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W I Czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji członków Wieczystej Adoracji z prośbą o rozwój dzieła oraz w intencjach zapisanych w księdze adoracyjnej. Po niej nabożeństwo z modlitwą o powołania, a następnie konferencja ,,Świat potrzebuje adoracji Jezusa”, którą wygłosi ks. Ryszard Sawicki.
  Z sakramentu pokuty i pojednania  w pierwszy piątek miesiąca będzie można skorzystać  rano przed każdą  Mszą św. Natomiast po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przez ks. Krzysztofa w godzinach przedpołudniowych
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 Msza św. wynagradzająca.
 6. Dziś na Mszy świętej o godz. 7.30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zaopatrzyć się w nie będzie można przez cały okres Adwentu w zakrystii lub w kruchcie kościoła u szafarzy. Nabyć również można świece Caritas, w cenie 20 zł, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece będzie rozprowadzał nasz Parafialny Zespół Caritas.
 7. W przyszłą niedzielę za zgodą Ks. bpa Jerzego Mazura po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na dziecko,  Wiktora Wiśniewskiego. Zebrane ofiary będą przeznaczone na leczenie Wiktora, który jest chory na SMA.
 8. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz.10.30
 9. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi ks. Mariusz Pawlina.
 10. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na utrzymanie parafii.
 11. Paniom sprzątającym kościół, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

Please publish modules in offcanvas position.