Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła - 13 listopada 2022 r.

 1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc kościołowi prześladowanemu.
 2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich.
 3. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30. Msza składkowa za zmarłych o godz.18.00. 
 4. W poniedziałek Msza św. o godz. 6.15 z udziałem Czcicieli Nieustannej Nowenny Uczniów. Jezusa.
 5. W środę o godz. 18.00. Msza św. składkowa oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – w trakcie modlitwy możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. W czwartek o godz. 18.00 – Msza Święta z udziałem ruchu Światło- Życie, a po niej – wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 7. W sobotę, o godz. 10.30 spotkanie w salce katechetycznej kandydatów do bierzmowania z grupy III – p. Jolanty
 8. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 9. Również w niedzielę, 20 listopada obchodzić będziemy 37. Światowy Dzień Młodzieży.  Jak co roku Ksiądz Biskup zaprasza młodzież na wspólną modlitwę. W tym roku odbędzie się ona w parafii pw. Tomasza Apostoła w Ełku. 

Plan spotkania wygląda następująco: 

15.00 – Msza Święta – przewodniczy Ks. bp Jerzy Mazur

16.00 – po Mszy spotkanie i agapa

Ok. 17.00 – zakończenie spotkania

 1. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. Dlatego ofiary na fundusz remontowy będą zbierane w niedzielę za dwa tygodnie.
 2. Serdecznie zapraszamy do zakupu kalendarzy parafialnych na rok 2023, możliwość nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz dzieci i młodzieży przy naszej parafii.

 3. Wszystkim życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.