Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła - 9 października 2022 r.

1.Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.

  1. Zbliża się miesiąc listopad , w którym modlitwom kościoła polecamy zmarłych. Najskuteczniejszą pomocą jaką możemy okazać naszym zmarłym jest Ofiara Mszy św. oraz modlitwa różańcowa. Jak co roku w listopadzie będziemy odprawiać 30 Mszy św. oraz w modlitwie różańcowej polecać wypisanych na kartkach zmarłych. Koperty z kartkami są wyłożone pod chórem na stoliku. Można je również wziąć z zakrystii. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk.
  2. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie męskiej wspólnoty Bractwa św. Józefa.
  3. W środę, 12 października, Msza św. składkowa oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek, 13 października Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Wspólnoty Ognisk Pokutnych oraz wspólnoty Świętego Michała Archanioła. Jest to rocznica zakończenia Objawień Fatimskich.
  5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
  6. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. W ramach obchodów , o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza Św. w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny, a następnie odbędzie się pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1.
  7. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  8. Wszystkim życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Please publish modules in offcanvas position.