Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła - 2 października 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz.10.30, po Mszy Świętej o godz. 12.00 adoracja NS przez dzieci.
  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie
   o godz. 17.30.
  3. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  4. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Msza Święta tego dnia o godz. 18.00 z udziałem Wspólnoty Wieczystej Adoracji, na której będziemy prosić o potrzebne łaski i rozwój Wieczystej Adoracji oraz w intencjach zapisanych w księdze adoracyjnej.
  5. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godzinie 18.00 Msza Święta z udziałem Róż Różańcowych. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano przed każdą  Mszą św. Natomiast po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych przez ks. Krzysztofa przed południem.
  6. Po 33 dniach osoby, które uczestniczyły w rekolekcjach „ Oddanie 33” w naszej parafii złożą akt oddania życia Matce Bożej przez Jezusa. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. w piątek o godz.18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur.
  7. Zapraszamy młodzież która pragnie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i ich rodziców na pierwsze spotkanie, które odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00
  8. W sobotę, 8 października w Ełckim Centrum Kultury o godz. 15.00 odbędzie się uroczysta Gala podsumowywująca obchody 30. Rocznicy istnienia Diecezji Ełckiej. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
  9. 29 października w Katedrze Ełckiej o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Święceń Biskupa Nominata Dariusza Zalewskiego.
  10. W parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego organizowane są katechezy przedślubne. Więcej szczegółów na plakacie, który zamieszczony jest w gablocie.
  11. Bóg zapłać wszystkim osobom zatroskanym o wygląd i porządek w naszej świątyni. W ostatnim czasie wspomagali nas uczestnicy trwających rekolekcji za co serdecznie im dziękujemy. Pomoc ta zdecydowanie przyśpieszyła sprzątanie i odciążyła Panie które zazwyczaj to robią. Zapraszamy do pomocy także innych mieszkańców naszej parafii. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek ok g. 19.15.
  12. Dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie parafii.
  13. Przy wyjściu jest do nabycia nowy numer Martyrii.
  14. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

Please publish modules in offcanvas position.