Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa - jest swoistym ruchem religijnym, który zaistniał i działa w ramach diecezji ełckiej. Jego początki sięgają września 2002 r. W pierwszych dniach tego miesiąca miało miejsce spotkanie Wspólnot Katolickich z terenu diecezji ełckiej pod patronatem ówczesnego Pasterza, śp. Ks. Biskupa Edwarda Samsela. W charakterze gościa brał udział Ks. Bp. Bronisław Dembowski, który w swoim słowie powiedział: Wspólnoty są po to, aby wspierały swego Pasterza. To zdanie stało się "iskrą", która padła na podatny grunt jednej z uczestniczek spotkania, śp. Danuty Bąk. Miała wrażenie, że to zdanie jest skierowane wprost do niej. W drugiej połowie września 2002 r. już miała gotowy plan działania, z którym zjawiła się u ks. Włodzimierza Wielgata.
Przedłożony projekt okazał się sensowny i możliwy do zrealizowania, należało tylko przedłożyć go biskupowi diecezjalnemu. Ksiądz Bp Edward Samsel zaakceptował inicjatywę i 7 grudnia 2002 r. odprawił pierwszą Mszę św. inaugurującą pracę Dzieła, udzielając pasterskiego błogosławieństwa pierwszym członkom Nieustannej Nowenny biorącym udział we Mszy św. Błogosławieństwo śp. Ks. Biskupa E. Samsela otwarło pole działania.
Grupy modlitwy zaczęły się mnożyć, ale intensywny rozwój Dzieła rozpoczął się po jego uznaniu i błogosławieństwie udzielonym przez J. E. Ks. Biskupa Jerzego Mazura, Ordynariusza Diecezji Ełckiej. 5 listopada 2003 r. Ksiądz Biskup ustanowił formalnie Duchowego Opiekuna Dzieła Nieustannej Nowenny i zarazem udzielił pasterskiego błogosławieństwa wszystkim członkom tegoż Dzieła. '
Wspomniana na początku swoistość tego religijnego ruchu polega na tym, że:
1) - Dzieło to powstało z inicjatywy wiernych świeckich, którzy organizują się w grupy modlitewne sami, we własnym zakresie;
2) - modlą się w "rozproszeniu" według własnych możliwości pod względem miejsca i czasu;
3) - cechą Dzieła jest modlitwa pozbawiona wszelkiej formalistyki, np. w postaci sprawozdań, ponieważ nie ma zjazdów lub zebrań, za wyjątkiem zgromadzenia w okresie wiosennym tzw. Koordynatorów, odpowiedzialnych za tworzenie grup modlitwy w parafiach. W pierwszym roku po akceptacji dzieła chętnych do modlitwy Koronką do Ducha Świętego było ok. 700 osób z Ełku. Błogosławieństwo biskupie otworzyło jakby nowe pole działania.
W kolejnych latach Ruch ten obejmował coraz to nowe parafie w diecezji i w chwili obecnej liczy 8 tys. osób. Powstały grupy 14 osobowe. Każda osoba modli się przez 9 dni ( stąd nazwa „nowenna” ), potem następna z grupy i następna. Terminy zostają ustalone i rozdane przy końcu roku liturgicznego. Modlimy się w intencjach ważnych dla Kościoła w Polsce, diecezji i parafii. Obejmujemy modlitwą intencje pasterzy Kościoła, kapłanów, Ojczyznę i sprawy społeczne, ale przede wszystkim sprawy wiary i zbawienia wszystkich wiernych. Intencje są zatwierdzane przez ks. Biskupa, który bardzo interesuje się tym Dziełem i propaguje we wszystkich parafiach naszej diecezji. Dodam, że Ruch ten prawnie może działać tylko na terenie naszej diecezji. Nasza parafia włączyła się w Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa od początku. W 2002 roku były 2 grupy. W chwili obecnej jest 10 t. j. 140 osób.
Osoba odpowiedzialna – Alfreda Majewska.