Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła - 28 stycznia 2024 r.

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia.

2. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Wspólnotę Wieczystej Adoracji.

3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.15; 7.00 ; 18.00.. Na początku każdej Mszy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec.

4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na wparcie zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek w Ełku. 2 luty to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św., a po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek przed południem.

5. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca. Msza wynagradzająca o godz. 10.00. Różaniec o godz. 9.30.

6. W następną niedzielę 4 lutego po Mszy Św. o godz. 18 spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Również w niedzielę za tydzień w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku odbędzie się spotkanie osób chorych onkologicznie oraz ich rodzin z Ks. Bp Jerzym Mazurem. Rozpocznie się ono Koronką o godz. 15.

7. Do nabycia w zakrystii jest nowy numer "Różańca".

8. Paniom z Koła Różańcowego dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię Eucharystyczną.

9. Kierujemy słowa naszej wdzięczności za składane i wpłacane na konto ofiary, które są przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań związanych z wystrojem prezbiterium naszego kościoła. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji kolędy.

10. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący: (zakładka "Wizyta Duszpasterska 2024" na górze naszej strony). 3 lutego planujemy zakończyć wizytę duszpasterską.

11. Wszystkim życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

Please publish modules in offcanvas position.