Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 16 kwietnia 2023 r.

 1. Dziś, druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Łaski - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, do którego gorąco zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi wielkanocnej. 
 2. Dziś, przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność charytatywną naszej diecezji. Dlatego ofiary na fundusz remontowy będą zbierane w następną  niedzielę.
 3. Dziś, Msza św. odpustowa w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Konieczkach i diecezjalna pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.  Rozpoczęcie o godz. 15.00.
 4. W poniedziałek Msza św. o godz. 6.15 w intencji Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
 5. W środę naszym parafialnym zwyczajem Msza św. zbiorowa o godz. 18.00, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na wielkanocny Wieczór Uwielbienia. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. W tym roku ze względu na Niedzielę Wielkanocy, Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski zostaje przeniesiona na 24 kwietnia. Zapraszamy na uroczystą procesję z relikwiami św. Wojciecha . Rozpoczęcie uroczystości w kościele Najśw. Serca Jezusowego - nieszporami o godz.17.00. Po nieszporach procesja do katedry.
 7. Za tydzień będziemy przeżywać kolejną Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny.  Na godzinę 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w związku z bezpośrednim przygotowaniem  do przyjęcia sakramentu. 
 8. Odnowa w Duchu Świętym przy parafii przy parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku na Barankach zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy. Rozpoczną się one - 20 kwietnia 2023 r. Mszą św. o godz. 18.00 i trwać będą przez 7 tygodni. Dla tych, którzy pracują na dwie zmiany, zostaną przygotowane katechezy on-line. 
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie parafii, a także za wpłaty na konto parafialne na dalsze prace przy prezbiterium.
 10. Dziękujemy Paniom z Koła Różańcowego za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielną eucharystię.
 11. Wszystkim życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

 

Please publish modules in offcanvas position.