Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna

  1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  3. Próba dzieci rocznicowych odbędzie się we wtorek i w środę w kościele o godz. 13.00. Prosimy rodziców o współpracę. Natomiast spowiedź dzieci rocznicowych od jutra przez cały tydzień o godz.17.30
  4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  5. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i Uroczystością Królowej Apostołów.
  6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I Komunii św. będą obchodziły rocznicę I Komunii św.
  7. We  wszystkich parafiach naszej diecezji, w niedzielę 29 maja  będzie przeżywana Stacja  I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej pod hasłem: Odmawiajcie różaniec.

W Niedzielę Kongresową,  będą odmówione cztery części różańca przed każdą Mszą św. w intencji pokoju i rodziny oraz w intencji powołań do kapłaństwa, życia zakonnego, misyjnego i sakramentalnego małżeństwa.  Różaniec będą prowadziły kółka różańcowe.

Program Kongresu Różańcowego obejmuje cztery Stacje: Stacja Dorosłych – 28 maja 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Krasnymborze; Stacja we wszystkich parafiach diecezji ełckiej – w niedziele 29 maja ; Stacja Dziecięca – 4 czerwca. w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej; Stacja Młodzieżowa – 11 czerwca. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku. Przez ten Kongres pragniemy, by nastąpiło ożywienie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, działalności środowisk różańcowych i zainicjowanie nowych wspólnot, a także promowanie i odkrywanie modlitwy różańcowej osobistej, w rodzinach i wspólnocie parafialnej.

8. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Please publish modules in offcanvas position.