Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego- o godz. 15.00 w naszej świątyni będzie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność charytatywną naszej diecezji.
  3. Dzisiaj -  Msza św. odpustowa w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku i Diecezjalna Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Rozpoczęcie o godz. 15.00.
  4. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Zapraszamy na uroczystą procesję z relikwiami św. Wojciecha . Rozpoczęcie uroczystości w kościele Najśw. Serca Jezusowego Nieszporami o godz.17.00. Po Nieszporach procesja do katedry.
  6. 27 kwietnia (środa) o godz. 19.00 - zapraszamy do naszej świątyni na wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła (Via Lucis). Droga Światła to nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej, polegające na przeżywaniu 14 stacji: spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służące przeżywaniu tajemnic paschalnych. Gdyby Droga Krzyżowa naprawdę kończyła się na stacji XIV, zatrzymując nas przy pogrzebie Pana Jezusa, rzeczywiście bylibyśmy godni politowania. Jezus żyje!!! Niech fakt zmartwychwstania Chrystusa, da nam-słabym ludziom: radość, nadzieję i siłę. Na nabożeństwo przynosimy ze sobą świece. Tego dnia zapraszamy na to nabożeństwo kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania – później, krótkie spotkanie – prosimy o przyniesienie także deklaracji.
  7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańca. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu przez dzieci.
  8. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie parafii.
  10. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

Please publish modules in offcanvas position.