Ogłoszenia duszpasterskie - 16 stycznia 2022 r.

 1. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest 25 Dzień Judaizmu.
 2. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę Świętą o godz., 6.15
 3. We wtorek w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 4. W środę, 19 stycznia na godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
 5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 6. 23 stycznia br. o godz. 18.00 w naszym kościele  rozpocznie się całoroczna, comiesięczna modlitwa we Mszy św. za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego w intencji małżeństw starających się o poczęcie dziecka, napotykających trudności w staraniach o potomstwo, jak również w intencji rodziców oczekujących narodzin dziecka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 7. Opiekunowie Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu naszej parafii kolejny raz proszą o podjęcie adoracji 1 godz. w tygodniu. Obecnie w wielu godzinach jest tylko po jednej osobie bądź brakuje w ogóle. Zwłaszcza w godzinach nocnych. Szczególnie w poniedziałki od 1.00 do 2.00 oraz w piątki od godz.  23 do 24; i od 24 do 1.00. Wyłożona jest lista na pierwszej ławce przed tabernakulum na, którą można się zapisywać.
 8. W najbliższą sobotę spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania - grupy III i osób nie będących na wcześniejszym spotkaniu.
 9. Tydzień małżeństwa w Ełku. W dniach od 7 do 13 lutego br. w Ełku we współpracy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin ze Stowarzyszeniem Rodzina Rodzin i Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus koło Ełk zostanie zorganizowany Tydzień Małżeństwa. W ramach tego tygodnia przygotowano warsztaty z komunikacji, randkę małżeńską, warsztaty masażu, seans filmu „Sami bez mamy” w kinie ECK, wykład otwarty o naprotechnologii. Więcej informacji na stronach internetowych: https://www.tydzienmalzenstwa.pl/elk/ oraz https://www.facebook.com/tydzienmalzenstwaelk
 10. Dziękujemy za udział w Mszach św. sprawowanych z okazji kolędy w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Zapraszamy kolejnych Parafian do udziału w tych spotkaniach, których plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy również za złożone ofiary z racji kolędy.
 11. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę św. kolędową o godz. 16.30 mieszkańców z poszczególnych ulic w następującym porządku;

-poniedziałek -     Sikorskiego 3; Grodzieńska 14 A; Korczaka ; Wileńska domki                                                                                                 

-wtorek                     -        Wileńska 7; Warszawska 1  

-środa                       -        Sikorskiego 9; Grodzieńska 3

-czwartek                 -         Sikorskiego 1, 5, 7 A, 5 A; Kajki 30

-piątek                      -         Wileńska 27; Grodzieńska 2

-sobota godz. 14.00  -         Kajki 12 A, 10 A; Kajki domki jednorodzinne

 1. Wszystkim w tym tygodniu życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Please publish modules in offcanvas position.