Ogłoszenia duszpasterskie - 2 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
  2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi.

Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Uroczystość ta jest obowiązująca co do uczestnictwa we Mszy św.

  1. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  2. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
  3. W czwartek na Mszę św. o godz.12.00 zapraszamy wspólnotę Św. Michała Archanioła. Natomiast na godz.18.00 Wspólnotę Wieczystej Adoracji. Od stycznia br. Wspólnota Wieczystej Adoracji będzie miała Mszę Św. W każdy pierwszy czwartek miesiąca.
  4. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedziny chorych przez kapłanów przed południem. Spowiedź po południu od godziny 17.00
  5. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  6. Wszystkim składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

 

Please publish modules in offcanvas position.