Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny - 31 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj żegnamy 2023 rok. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno - przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją po Mszy Sw. o godz. 16. Mszy św. o godz. 18 nie będzie. 

2. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże. 1 stycznia przypada Ur. Św. Bożej Rodzicielki Maryi - uroczystość ta jest świętem nakazanym! Msze Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, bez Mszy o godz. 7.30.

3. We wtorek 2 stycznia spotkanie Bractwa św. Józefa po Mszy wieczornej o godz. 18.

4. W czwartek Msza Św. o godz. 18 z udziałem Wspólnoty Wieczystej Adoracji.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano przed każdą Mszą Św., natomiast po południu od godz. 17. Odwiedziny chorych przez Ks. Krzysztofa w piątek przed południem. Natomiast w pierwszą sobotę z racji uroczystości Trzech Króli wspólny różaniec wynagradzający o godz. 10.

6. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, będziemy świętować Objawienie Pańskie. Msze Św. według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę, by oznaczyć nasze mieszkania. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Uroczystość ta jest świętem nakazanym!

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Ełku oraz przybyłych gości na Orszak Trzech Króli, który po raz jedynasty przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie orszaku 6 stycznia, o godz. 13 na placu św. Jana Pawła II, skąd wyruszymy kolorowym korowodem do parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przy ul. Toruńskiej. Tam wspólnie z Trzema Mędrcami ze wschodu oddamy pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi.

8. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Zmiana tajemnic różańca po Mszy Św. o godz. 10.30.

9. Od środy, 3 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Zasadniczym celem spotkania z kapłanem niech będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo domowników i mieszkania, oraz rozmowa. Ofiary składane przy tej okazji na kościół będą przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań związanych z prezbiterium naszego kościoła.

10. Program kolędy w tym tygodniu jest następujący: (zakładka "Wizyta Duszpasterska 2024" na górze naszej strony). Porządek kolędy na najbliższy tydzień znajduję się także w gablocie oraz kruchcie kościoła.

11. Przez cały czas trwania kolędy woda święcona będzie stała przy chrzcielnicy. Na czas kolędy kancelaria parafialna w godzinach urzędowania nie będzie czynna. W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt po Mszach w godzinach porannych.

12. Do odebrania w zakrystii jest nowy numer "Różańca".

13. Paniom z Koła Różańcowego dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię Eucharystyczną.

14. Kierujemy słowa naszej wdzięczności za składane i wpłacane na konto ofiary, które są przeznaczone na spłatę naszych zobowiązań związanych z wystrojem prezbiterium naszego kościoła.

15. Wszystkim życzymy obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.

Please publish modules in offcanvas position.