Ogłoszenia duszpasterskie - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 21 maja 2023 r.

  1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz uroczystości Królowej Apostołów przez nowennę, którą odmawiamy o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  3. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  4. Próba dzieci rocznicowych z klas IV odbędzie się w środę i w czwartek w kościele o godz. 11.30. Prosimy rodziców o współpracę. Natomiast spowiedź dzieci rocznicowych od jutra przez cały tydzień od godz.17.30
  5. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
  6. W sobotę 27 maja  w naszej parafii przypada odpust z racji uroczystości NMP Królowej Apostołów. Msze św. o godz. 6.15. ; 10.00. ; 12.00. ; i 18.00. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół jeziorka o godz.12.00. Prosimy o przygotowanie procesji.
  7. W sobotę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. na godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. W czasie czuwania będzie nabożeństwo Słowa Bożego, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu. W  trakcie czuwania będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania
  8. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Tego dnia na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I Komunii św. będą obchodziły rocznicę  I Komunii św.
  9. Paniom z Koła Różańcowego dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię Eucharystyczną.
  10. Za wszelkie ofiary złożone na kościół składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Please publish modules in offcanvas position.