Ogłoszenia duszpasterskie - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 5 marca 2023 r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do puszek przed kościołem można złożyć ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”, jako pomoc misjonarzom.
 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach;

> Gorzkie Żale - niedziela godz. 17.30

>Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży-piątek godz.16.30

>Droga Krzyżowa dla dorosłych-piątek godz. 17.30

 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w salce katechetycznej Bractwo św. Józefa.
 2. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 3. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Wspólnoty Św. Michała Archanioła.
 4. Na tydzień przed rozpoczęciem rekolekcji wielkopostnych, w sobotę 11 marca zapraszamy do naszej świątyni na godzinę 19.00 do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w NABOŻEŃSTWIE POKUTNYM. Chcemy we wspólnej modlitwie prosić o dobre przeżycie rekolekcji, o dobrą spowiedź oraz wstawiać się za naszą parafią prosząc za wszystkimi, którzy już od długiego czasu nie korzystali z sakramentu Pokuty i Pojednania, aby otworzyli się na dar miłosierdzia Bożego.
 5. Tak jak w latach ubiegłych, tak i podczas tegorocznego Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich do podjęcia ascetycznego ćwiczenia jednodniowego postu o chlebie i wodzie. Szczególną intencją, o jaką chcemy się w ten sposób modlić to zachowanie i umocnienie wiary w małżeństwach i rodzinach. Prosimy, aby każdy, dla kogo ta intencja jest ważna, wybrał sobie jeden dzień Wielkiego Postu 2023, wpisał się na listę i podjął się tego ćwiczenia we wspólnocie naszej parafii. W miarę możliwości proszę wybrać dzień, na który wcześniej nikt się nie zapisał, a w razie zapełnienia listy, dopisać się w dowolny, wybrany przez siebie dzień. Zależy nam, aby post o chlebie i wodzie trwał w naszej wspólnocie parafialnej do końca tegorocznego Wielkiego Postu. Lista wyłożona na klęcznikach przed ołtarzem św. Stanisława Papczyńskiego.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.
 7. Wszystkim naszym Drogim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać ” za finansowe wsparcie, jakiego udzielają swojemu kościołowi szczególnie w ostatnim czasie , w formie tac i wpłat na konto parafialne. Dzięki Waszej życzliwości i hojności kościół może być na bieżąco utrzymywany.
 8. Z całego serca dziękujemy paniom z kółka różańcowego za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość.
 9. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Please publish modules in offcanvas position.