Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła - 12 lutego 2023 r.

 1. W poniedziałek, 13 lutego o godz. 18.00 msza św. z udziałem wspólnoty Ognisk Pokutnych.
 2. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
 3. W środę naszym parafialnym zwyczajem Msza św. zbiorowa o godz. 18.00, po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która przez swój udział w dziele zbawienia włada wielką mocą w wypraszaniu u tronu Bożego potrzebnych nam łask.
 4. W czwartek o godz. 18.00- Msza św. z udziałem wspólnoty Domowego Kościoła .
 5. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich cierpią.
 6. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, Ksiądz Biskup Jerzy Mazur podjął decyzję, aby dzisiejsza niedziela, we wszystkich kościołach naszej diecezji , była  dniem modlitwy w intencji ofiar Trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii i prosi „ jeżeli ktoś z parafian chciałby przekazać ofiarę  dla  poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii , to może to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska”
 7. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na dalsze prace remontowe prezbiterium.
 8. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne z przeznaczeniem na remont prezbiterium.
 9. Dziękujemy Paniom z Kółka Różańcowego i tym paniom , które przychodzą z pomocą sprzątać kościół  podczas remontu prezbiterium. W najbliższą sobotę przygotowanie świątyni do niedzieli o godz. 15.00.
 10. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską.
  Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za ofiary pieniężne na kościół, dzięki którym będziemy mogli kontynuować dalsze prace przy prezbiterium.  Większość parafian wyraziła zdecydowaną akceptację wraz z Radą Parafialną w sprawie przebudowy prezbiterium. Cieszymy się, że prace te zostały przyjęte ze zrozumieniem i zadowoleniem. Polecamy was wszystkich we Mszy św. odprawianej w każdym tygodniu za parafian. Modlimy się modlitwą brewiarzową za nas wszystkich, również tych, którzy są daleko od Boga i Kościoła, którzy zamknęli drzwi swoich domów i swoich serc. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

Please publish modules in offcanvas position.