Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła - 30 października 2022 r.

 1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz.17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 2. W poniedziałek o godz.18.00 Msza św. z udziałem Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.30; 9.00 ; 10.30 i 18.00.

Natomiast program modlitw na cmentarzach Ełckich w Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11 jest następujący:

  Cmentarz Główny nr 1

- Godz. 9.00 – modlitwy za zmarłych przy kaplicy cmentarnej

- O godz. 11.00 Msza Św. Po Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. Mszy św. i procesji przewodniczyć będzie Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.

 

Cmentarz nr 2/ k. Murbetu

-Godz. 9.00 -Modlitwy za zmarłych

-Godz. 10.00- Msza św. Po Mszy procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych

 

Cmentarz nr 3 w Bartoszach

- 9.00 - Modlitwy za zmarłych

-10.00- Msza św. Po Mszy procesja z modlitwami za zmarłych

 

 1. W środę , 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia do naszej świątyni o godz. 6.15 ; 7.00 i 18.00. Msza za wszystkich zmarłych z naszej parafii o godz.10.00.
 2. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust ten można zyskać jeden raz dziennie za jedną duszę.
 3. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach o godz. 17.30 oraz polecać we Mszy św. składkowej zmarłych o godz.18.00. Porządek odczytywanych wypominek będzie wywieszony w gablocie w kruchcie kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Msza św o godz. 18.00 będzie z udziałem Wspólnoty Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. Konferencja ,,Adoracja Najświętszego Sakramentu modlitwą dla wszystkich” .
 5. Najbliższy piątek, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano przed każdą Mszą św. Natomiast po południu od godz. 17.00.

Odwiedziny chorych przez ks. Krzysztofa przed południem.

 1. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Msza wynagradzająca o godz. 10.00. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 – poprowadzone przez żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych przez ks. Daniela przed południem.

 1. W sobotę zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z grupy I – Ks. Daniela na spotkanie formacyjne do salki katechetycznej o godz. 10.30
 2. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca po Mszy o godz.10.30

12.W niedzielę, 6 listopada o godz.15.00  w Ełckim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Konieczkach odbędzie się pierwsze spotkanie osób onkologicznie chorych , ich rodzin, z lekarzami, opiekunami i osobami powracającymi do zdrowia.

Każde kolejne spotkania odbywać się będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz.15.00.

 1. Serdecznie zapraszamy do zakupu kalendarzy parafialnych na rok 2023, w kalendarium są zaznaczone wydarzenia związane z naszą parafią oraz znajduje się miejsce na własne zapiski.

Kalendarze będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła przez młodzież z oazy, na co dzień są do nabycia w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Proponujemy minimalną cenę 10 zł, zaś ofiary ze sprzedaży kalendarzy zostaną przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży przy naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

14.Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone  ofiary na utrzymanie parafii.

15.Wszystkim  życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.