Wspólnota Czcicieli Ducha Świętego Ognisk Pokutnych

13-go każdego miesiąca o godz. 18.00 – Msza Św. i spotkanie formacyjne (Kościół i salka na dole),  
trzecia niedziela miesiąca o godz. 13.30 – adoracja wspólnotowa razem z Domowym Kościołem (Kościół)
.

 

Spotkania formacyjne odbywają się jeden raz w miesiącu w salce katechetycznej wraz z ks. moderatorem. Każdy 13-ty dzień miesiąca jest dniem skupienia. W tym dniu Wspólnota zbiera się w naszym kościele na Mszy św. zamawianej przez jej członków w intencjach wynagradzających Bogu za grzechy prosząc o nawrócenie grzeszników oraz rozważa stacje Drogi Krzyżowej, tajemnice różańca i odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego błagając o łaski dla parafii, diecezji i Kościoła w Polsce – do tego czuwania modlitewnego zapraszani są wszyscy.

PODSTAWOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WSPÓLNOTY:

Wspólnota Czcicieli Ducha Świętego Ognisk Pokutnych istnieje w naszej parafii od roku 1997.

Liczy 12 członków.

Charyzmatem Wspólnoty jest szczególna cześć i uwielbianie Ducha Świętego oraz realizacja orędzia Matki Bożej danej całemu światu w Fatimie: módlcie się i pokutujcie. Formacja opiera się na Ośmiu Błogosławieństwach.

Ponadto w parafii organizujemy NOCE POKUTNE:

  • 13 października z okazji ostatniego objawienia w Fatimie dziękczynna za orędzie Matki Bożej. Dlatego tę Noc zaczynamy procesją ze świecami z figurą Matki Bożej.

  • Przygotowaniem do Adwentu jest NOC POKUTNA w ostatni piątek kończącego się roku liturgicznego w intencji dusz czyśćcowych rozważając jednocześnie ostateczne rzeczy człowieka.

  • W okresie Wielkiego Postu dziękczynna za miłość Bożą objawiającą się w męce i śmierci Jezusa za nasze grzechy.

  • Czwartą NOC POKUTNĄ organizujemy zazwyczaj w diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej z 21 na 22 lipca w wigilię wspomnienia św. Marii Magdaleny patronki naszej Wspólnoty. Tu gromadzą się wierni z całej diecezji trwając przy Chrystusie wraz ze św. Marią Magdaleną ucząc się od niej miłości ku Zbawicielowi i wierności.

  • Podczas każdej NOCY POKUTNEJ jest Msza św., Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, modlitwa Psalmami Pokutnymi.

  • Od trzech lat we wrześniu organizujemy w diecezji rekolekcje weekendowe w Studzienicznej. Prowadzącym jest kustosz sanktuarium ks. prał. Zygmunt Kopiczko.

  • Co roku każdego 11 listopada po Mszy św. wieczornej jest prowadzone przez Ogniska Pokutne nabożeństwo za Ojczyznę.

  • Włączamy się również w bieżące życie naszej parafii: prowadzimy różaniec w pierwsze soboty miesiąca, przygotowujemy oprawy Mszy św. w wyznaczonych terminach i inne prace w zależności od potrzeby.

  • W roku 2004 w okresie Wielkiego Postu nasza Wspólnota przygotowała Misterium: ,,Żale Matki Bożej pod Krzyżem”, które przedstawiliśmy dla naszej społeczności parafialnej, a także w sąsiednich parafiach: św. Jana Apostoła i Ewangelisty oraz w sanktuarium maryjnym w Studzienicznej.

Please publish modules in offcanvas position.