Rok liturgiczny 2012 - 2013 - "Rok Wiary" - Parafia pw. NMP Królowej Apostołów w Ełku

Idź do spisu treści

Menu główne

Rok liturgiczny 2012 - 2013 - "Rok Wiary"

Warto wiedzieć

Rok Wiary chce przyczynić się do nawrócenia na nowo do Pana Jezusa i odkrycia wiary, aby wszyscy członkowie Kościoła stali się wiarygodnymi i radosnymi świadkami Zmartwychwstałego Pana w dzisiejszym świecie, poszukującym "bramę wiary:. Ta "brama" otwiera człowiekowi oczy na Jezusa Chrystusa, który jest z nami <<przez wszystkie dni, aż do skończenia świata>> (Mt 28,20).

OFICJALNA STRONA ROKU WIARY

http://www.annusfidei.va

Uwaga! Strona w językach: włoskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim.SYMBOLE ROKU WIARY

    

Logo Roku Wiary, przygotowane przez Stolicę Apostolską, przestawia łódź, która wyraża Kościół. Łódź jest częstym obrazem Kościoła, ale rzadko jest ona ukazywana w taki sposób, aby żagiel łodzi miał postać hostii. Wskazanie na obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie jako na szczególną moc, która pozwala łodzi Kościoła płynąć w wyznaczonym celu, pokonując wszelkie przeszkody, pokazuje pewne priorytety w przeżywaniu Roku Wiary. Należy do nich ożywienie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba, wyrażające się rozbudzeniem w wiernych pragnienia przychodzenia na adorację. Bez adoracji nie da się ani głęboko przeżywać sakramentów świętych ani też z mocą świadczyć o Chrystusie w świecie. Dlatego troska o rozwój adoracji należy do ważnych kierunków działania w kolejnych tygodniach i miesiącach Roku Wiary.

Oficjalną ikoną Roku Wiary został ogłoszony wizerunek Chrystusa Pana z katedry w Cefalù, na Sycylii. Obraz ten przedstawia Zbawiciela jako Pantokratora, Króla Wszechświata.


Hymn Roku Wiary
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego