Ogłoszenia duszpasterskie - Wniebowstąpienie Pańskie - 1 czerwca 2025 r.

Drukuj
  1. Z początkiem czerwca kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie do soboty włącznie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Od następnej niedzieli nabożeństwo czerwcowe będzie o godz.17.40.
  2.  W środę 04 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Jerzy Mazur udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla kandydatów i ich rodzin we wtorek o godz. 16.00
  3.  W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
  4.  W Pierwszy Piątek spowiedź rano przed każdą Mszą św. Po południu od godz. 17.15.
  5. Z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii ks. Wojciech uda się w sobotę o godz. 9.00.
  6. W sobotę 07 czerwca w naszej parafii przypada odpust z racji uroczystości NMP Królowej Apostołów. Msze św. o godz. 6.15. ; 10.00. ; 12.00. ; i 18.00. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz.12.00. Prosimy o przygotowanie procesji. Dziewczynki zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy  do sypania kwiatków.
  7.  W Pierwszą Sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Ze względu na uroczystość odpustową różaniec o godz. 11.30
  8.  Fundacja „Miejsce Słowa” z Poznania oraz Centrum Oświatowo-Dydaktyczne w Ełku zapraszają na pokaz filmu „Ostatnia wieczerza”  w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości”, który odbędzie się w niedzielę 8 czerwca w naszej Parafii Pokazy od godz. 8.30 do 19.00 w górnej salce katechetycznej. Specjalna technologia daje wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat.  Rezerwacji na pokaz można dokonać w zakrystii u księdza Krzysztofa od dzisiejszej Niedzieli do Soboty. Nie ma opłat za wstęp. Natomiast uczestnicy mają możliwość złożenia dowolnej ofiary na produkcję kolejnego filmu na podstawie Ewangelii. Serdecznie zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę, 8 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się od piątku przez nowennę. A w sobotę 7 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy parafian na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  10. Paniom z Koła Różańcowego dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię Eucharystyczną
  11. Za wszelkie ofiary złożone na spłatę kredytu składamy serdeczne Bóg zapłać.